JinkoSolar, PV Tech’in 2024 Q1 Modül Teknolojisi Bankability Raporunda AAA Derecesiyle Bir Kez Daha Zirvede

JinkoSolar, PV Tech’in 2024 Q1 Modül Teknolojisi “Bankability” Raporunda AAA Derecesiyle Bir Kez Daha Zirvede

SolarToday olarak resmi distribütörlüğünü yaptığımız, dünyanın en büyük ve en yenilikçi güneş paneli üreticilerinden biri olan JinkoSolar bir kez daha PV Tech 2024 Q1 Modül Teknolojisi “Bankability” Raporunda zirveye çıkarak “AAA” notunu aldığını duyurdu. Bu not, şirketin üretim mükemmelliği, güvenilir kalite, pazar payı, sağlam finansal performans ve teknolojik inovasyondaki lider konumunu vurgulayan ve en üst derecedeki nottur.

JinkoSolar, 2023 yılında operasyonel ve finansal performansında önemli bir büyüme kaydetti. 22 Nisan 2024’te yayımlanan 2023 yıllık raporuna göre toplam gelir 118,68 milyar RMB, bir önceki yıla göre %43,55 artış gösterdi. Hisse senedi sahiplerine atfedilebilir net kar 7,44 milyar RMB, bir önceki yıla göre %153,2 artış oldu. 2023 yılı sonunda şirketin kümülatif küresel modül sevkiyatı 210 GW’ı aştı ve 2023 yılında %15’lik pazar payıyla dünyada birinci sırada yer aldı. Bu arada, JinkoSolar’ın ödüllü N-type Tiger Neo modülü, piyasadaki en iyi performans gösteren N-type modüllerden biri olarak kabul edildi.

JinkoSolar, uzun zamandır PV sektöründe N-type teknolojisinin geliştirilmesine öncülük ederek teknolojik yenilik ve araştırmaya kendini adamıştır. JinkoSolar, 330 adet TOPCon patenti almış ve hücre dönüşüm verimliliği rekorunu 25 kez kırmıştır. N-type TOPCon’a dayanan perovskit tandem güneş hücresinin dönüşüm verimliliği %32,33’e ulaşmış ve N-tipi TOPCon hücresinin ortalama seri üretim verimliliği şu anda sektöre tekrar öncülük ederek %26,1’e ulaşmıştır.

JinkoSolar, ilerleyen dönemde teknolojik yeteneklerini geliştirmeye, yeniliğe bağlı kalmaya ve ürünlerinin rekabet gücünü artırmaya devam edecektir. Aynı zamanda, kaynak tahsisini optimize etmek, maliyetleri azaltmak, sektörün genel rekabet gücünü artırmak ve gelecekte küresel PV sektörünün ve temiz enerjinin yüksek kaliteli gelişimini teşvik etmek için tedarik zinciri sinerjilerini tam olarak değerlendirecektir.

Kaynak